MESİAD - MERSİN ÜNİVERSİTESİ TEKNİK BİLİMLER MYO İŞBİRLİĞİ İLE DÜZENLENEN PROJE PAZARI SERGİ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİ

MESİAD’ ın geleneksel olarak düzenlediği MESİAD ve Mersin Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksel Okulu ortaklaşa düzenlediği Proje Pazarı Sergi Etkinliği Mersin Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu bahçesinde gerçekleştirildi.

Bu yıl 13.’ Sü düzenlenen Proje Pazarı Sergi Etkinliği’ ne MESİAD Üniversiteler ve Üye İlişkilerinden Sorumlu Konsey Başkanı Mehmet AVCILAR, STK’ lardan Sorumlu Konsey Başkanı Bedrettin GÜNDEŞ, Akademisiad, İnovasyon ve Endüstri 4.0’ dan Sorumlu Konsey Başkanı Serkan UZUNADAM, MESİAD Sayman Yardımcısı Sibel İNANDI, Yönetim Kurulu Üyesi Tarık AKMANLAR, MESİAD Kurucu Üyesi Serdar DEMİRAĞ ile MEÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Pürhan Barbaros TUNCER, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Mehmet YILMAZ ve Öğr. Gör. Oğuz DERİN katıldılar.

Proje Pazarında yer alan ve öğrencileri düşünmeye, tasarıma, analize yönelten projeler aynı zamanda MEÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu son sınıf öğrencilerinin okul bitirme tezleridir.

Proje Pazarı Sergisi’nde Mobilya ve Dekorasyon, Bilgisayar Programcılığı, Makine, Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Otomotiv Teknolojisi, İnşaat Teknolojisi, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı ile Saç Bakımı ve Güzellik Programı son sınıf öğrencilerinin hazırladıkları yaklaşık 100 proje yer aldı.

Hidrojenli, güneş pilli enerji seti, otomatik sulama sistemi, güneş enerjili kuluçka makinesi, deniz suyundan içme suyu elde etme projesi, güç kontrollü su ısıtıcısı, otomatik sallanan beşik, akıllı ev, akıllı tarla, görme engelliler için para okuyucu, güneş enerjili semaver, telefon kontrollü ev tasarımı, şarjlı yıkama motoru, mobil çim biçme makinesi, eczane deposu programı Proje Pazarı’ nda sergilenen projelerden bazılarıdır.

Proje Pazarı’nda sergilenen projeler, Proje Pazarı Jüri Üyeleri ve MESİAD jüri üyeleri Bedrettin GÜNDEŞ, Serkan UZUNADAM, Sibel İNANDI, Tarık AKMANLAR ve Serdar DEMİRAĞ tarafından değerlendirilecek olup, incelenen ve derecelendirilen projeler teknoloji, tasarım ve mansiyon olmak üzere üç dalda ödüllendirilecektir. 

 

tarih: 

Thursday, April 19, 2018