CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ FİKRİ SAĞLAR, MESİAD’ I ZİYARET ETTİ

CHP Mersin Milletvekili Fikri SAĞLAR, MESİAD Yönetim Kurulu’ na tebrik ve başarı dileklerini iletmek üzere MESİAD’ ı ziyaret etti.

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan ENGİN ile MESİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rıdvan ARIÇ, MESİAD Genel Sekreteri Yiğit GÖKŞEN, MESİAD Saymanı Mehmet Ali AKDEMİR, MESİAD Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeler ve Kamu Kurumlarından Sorumlu Konsey Başkanı Ali CAN, MESİAD Turizm ve Fuarlardan Sorumlu Konsey Başkanı Fevzi BOYRAZ ve MESİAD Akademisiad, İnovasyon ve Endüstri 4.0’ dan Sorumlu Konsey Başkanı Serkan UZUNADAM ziyarete ev sahipliği yaptılar.

CHP Mersin Milletvekili Sn. SAĞLAR, MESİAD Yönetim Kurulu’ nu tebrik ederek sözlerine başladı ve Türkiye’ nin yaşadığı sorunlara değinerek iş insanlarının da bundan en çok etkilenen taraf olduğunu belirtti. Bazı devlet kurumlarının işleviyle ilgili pürüzlerin var olması sonucunda sorunların giderilmesi ve çözüme kavuşması için yerel yönetimlere büyük bir görev düştüğünü de vurgulayan Sn. SAĞLAR, MESİAD’ ın Mersin’ de etkili bir kuruluş olarak kendilerini desteklemeleri temennisinde bulundu.

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan ENGİN, uzun yıllardan beri Sn. SAĞLAR’ ın ilimiz ve ülkemizde tanındığını belirtti. MESİAD’ ın il ve bölge sorunlarını ele aldığı, projeler ürettiği ve her zaman doğrunun yanında olduğunu vurguladı. Sn. ENGİN, CHP Milletvekili Fikri SAĞLAR’ ın da yaptığı çalışmalar ve söylemleri ile doğrunun yanında olduğunu sözlerine ekledi. MESİAD Başkanı Hasan ENGİN, Türkiye’ nin ekonomik ve toplumsal sorunları olduğunu söyleyerek “Kent bazında düşünüldüğünde şu an gündemde yer alan 1/5.000’ lik Çevre Düzeni Planı beklentiler doğrultusunda çıkmadı. " Dedi.Sn. ENGİN, liman bağlantı yolları, OSB ve alın gişeleri konularına da değinerek Mersin’ e faydalı projeler üretilmesi gerektiğine dikkat çekti.

tarih: 

Thursday, March 29, 2018