MESİAD ve ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ, İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

Üniversiteler ile iş birliklerine bir yenisini ekleyen Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD), Çağ Üniversitesi ile protokol imzaladı.

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan ENGİN ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılım sağladığı toplantıda Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal AY, Çağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çetin BEDESTENCİ, Çağ Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Veli KÖROĞLU, Çağ Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Ayferi TUĞCU ile Çağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Murat KOÇ hazır bulundular.

MESİAD ve Çağ Üniversitesi arasında imzalanan iş birliği protokolü ile öğrencilerin; eğitim ve iş hayatlarına yönelik katkıların sunulması, staj ve kariyere hazırlık süreçlerinde başarıyı yakalamalarının sağlanması, ayrıca istihdamlarına destek verilmesi hedeflenmektedir. Aynı zamanda iş birliği protokolü ile Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği üyelerinin, Çağ Üniversitesi öğrencilerine sektörler ve iş hayatını tanımaları, mesleki becerilerini artırmalarına yönelik mentorluk desteği vermesi amaçlanmaktadır.

Toplantıda; MESİAD ve Çağ Üniversitesi’ nin nitelikli iş gücü ve kent, bölge ekonomisinin güçlendirilmesine yönelik attıkları bu adımdan sonraki süreçte birlikte hareket edileceği vurgulandı.

tarih: 

Friday, March 23, 2018