MESİAD, GÖRKEMLİ BİR BALO İLE 25. YILINI KUTLADI

Mersin Divan Oteli’ nde gerçekleştirilen 25. Yıl Balosu’ na Mersin Valisi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı başta olmak üzere kent protokolü, MESİAD üyeleri ve birçok davetli katıldı.

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. DENİZ’ in 25. Yıl Balosu’ nun açılış konuşmasından önce, 25 yıl önce Türkiye SİAD hareketine öncülük etmiş MESİAD’ ın Mersin’ e, Çukurova’ ya sağladığı katkılar, içinde bulunduğu projeler, kuruculuğunu yaptığı dernekler gibi birçok konuyu içeren tanıtım filmi davetlilerin bilgisine sunuldu.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün ve silah arkadaşlarının hedefi, Türkiye Cumhuriyeti’ ni çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmaktı. Kurtuluş Savaşımız ile bizleri bağımsızlığa ulaştıran Ulu Önderimiz’ in emanetine sahip çıkmak, onun aziz hatırası önünde göstereceğimiz en büyük saygıdır.

 

Cumhuriyetin kuruluş hedefleri doğrultusunda ilerleyen MESİAD, her Türk vatandaşı ve kurumu gibi üzerine düşeni yapacaktır. İzah edilen şiarla çalışacağımıza, emanetlerine sahip çıkacağımıza söz veriyoruz.

 

MESİAD YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI SN. HASAN ENGİN; "1/5.000 ÖLÇEKLİ İMAR PLANI BİR AN ÖNCE ÇIKMALIDIR."

Mersin’de kat karşılığı inşaatlarda artan arsa bedellerinin inşaat maliyetlerini de yüzde 100’ün üzerinde yukarıya çekmesi sektörü olumsuz etkiliyor. İnşaat maliyetlerinin yükselmesi, kentteki konut fiyatlarının da her geçen yıl katlanarak artmasını beraberinde getiriyor. MTSO 14 No’lu İnşaat ve Emlak Meslek Komitesi Başkanı Hasan Engin bu sorunun çözümü için vakit kaybedilmeden 1/5.000 ölçekli imar planının çıkarılması gerektiğini söyledi.

 

MESİAD, MERSİN EMNİYET MÜDÜRÜ SN. MEHMET ŞAHNE’ Yİ ZİYARET ETTİ

15 Kasım 2016 Salı günü MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet DENİZ, MESİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gürsel ALİŞAN, MESİAD Genel Sekreteri Yiğit GÖKŞEN, MESİAD Saymanı Ferman TURGUT, MESİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan GÜNDOĞDU ve Osman TURAN, MESİAD Onursal Başkanı Ali DOĞAN, MERSİN Emniyet Müdürü Mehmet ŞAHNE ile bir araya geldi.

Yapılan ziyarette MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. DENİZ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Mersin Emniyet Müdürü Mehmet ŞAHNE’ ye yeni görevinde hayırlı olsun dileklerini ve başarı temennilerini ilettiler.

MESİAD YILIN İŞ İNSANI ÖDÜL TÖRENİ KOMİTESİ, ADAY GÖSTERİLEN FİRMALARI ZİYARET ETTİ

16 Aralık 2016 Cuma günü Yenişehir Kültür Merkezi’ nde gerçekleştirilecek “MESİAD 11. Yılın İş İnsanı Ödül Töreni” nde ödül almaya layık görülen aday firmaları; MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet DENİZ, MESİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ali CAN ve Gürsel ALİŞAN, MESİAD Saymanı Ferman TURGUT, MESİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Osman TURAN ve M.

VOLKSWAGEN KASKO & NTV KATKILARIYLA "EKO ANADOLU" PANELİ OPAT’ TA GERÇEKLEŞTİ

22 Kasım 2016 Salı günü Doğuş Yayın Grubu Ekonomi Başkanı Servet YILDIRIM’ ın moderatörlüğünde “Eko Anadolu” paneli üye firmalarımızdan Volkswagen Opat’ ta  geniş bir katılım ile gerçekleştirildi.

Milliyet Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Güngör URAS, NTV Ekonomi Danışmanı Mahfi EĞİLMEZ’ inde katıldığı etkinliğe MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet DENİZ başta olmak üzere MESİAD üyeleri de katılım sağladı.

“ArpAnatolia” grubunun bir birinden güzel ezgileri ile konuklar karşılandı ve ardından panele geçildi.

MESİAD 20. GİRİŞİM VE İŞ DÜNYASI ZİRVESİ’ NE KATILDI

TÜRKONFED üye federasyonlarından BASİFED ev sahipliğinde İzmir’ de gerçekleşen 20. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi’ ne MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet DENİZ, MESİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hasan ENGİN ve Abuzer YAVUZ, MESİAD Yönetim Kurulu Üyesi Adnan GÜNDOĞDU ve MESİAD Onursal Kurucu Üyesi Ali DOĞAN katıldı.

20. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi’ nde ekonomik ve yapısal reformlar konusu ile birlikte iş dünyası temsilcilerinin yaşanan sorunlara çözüm üretilmesi gerektiği de iş insanları tarafından gündeme getirildi.

MESİAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET DENİZ' DEN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Saygıdeğer Öğretmenlerim,

 

Mensubu olmaktan gurur duyduğum öğretmenlik, bu ülkenin temel taşlarından biridir. Öğretmenlik, geleceğimiz olan çocuklarımızı yarınlara hazırlamak üzere teslim ettiğimiz onurlu, zorlu ve sorunlu bir meslektir.

 

Ülkemizin hedeflenen çağdaş uygarlık seviyesine çıkması, ekonomik kalkınma ve tam demokrasiye kavuşması iyi bir eğitimle mümkün olacaktır. Bu da siz saygıdeğer öğretmenlerimizin temel görevidir.

 

Pages

Subscribe to MERSİN RSS